Peer Rope hösten 2022

Nyfiken på att lära dig binda?
Nyfiken på hur det känns att bli bunden?

Då är en träff med Peer Rope Stockholm helt rätt för dig.

Vi håller träffar varje månad där vi börjar med en kort introduktion innan alla får binda fritt med ömsesidigt samtycke som självklar förutsättning.

Kom ensam eller tillsammans med en vän.

Anmäl dig via mail till info@kinbakustudios.com. När du fått bekräftat att det finns plats kvar betalar du din anmälningsavgift enligt instruktioner i mailet för att reservera din plats. Adress skickas till registrerade anmälda deltagare i veckan före eventet

Höstens träffar håller vi lördagarna 27 augusti, 24 september, 15 oktober, 12 november och 10 december kl 17.00 – 21.00

Vi genomför våra träffar i samarbete med Sensus.

Sensus studieförbund skapar och finns med där mötesplatser för bildning och kultur utvecklas. Det gör vi tillsammans med medlemsorganisationer, samarbetsparter och deltagare. Vi lyfter fram relationer, rättigheter, hållbarhet och livsfrågor. Allt vi gör är folkbildning.
https://www.sensus.se/om-sensus/

2 reaktioner till “Peer Rope hösten 2022

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s